Uczniowie klas 5a i 6a mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym spotkaniu autorskim z Pawłem Beręsewiczem – znanym i cenionym autorem książek dla dzieci i młodzieży, które odbyło się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej. Poranna „kawka z Pawłem Beręsewiczem” zgromadziła wielu młodych czytelników.
Spotkanie przebiegało w niezwykle serdecznej i pełnej humoru atmosferze. Autor z charakterystyczną dla siebie lekkością opowiadał o swojej twórczości, bohaterach książek oraz sile wyobraźni i czytania.
Szczególnym momentem wydarzenia był udział Olka i Marcela z klasy 5, którzy zostali zaproszeni na tzw. „herbatkę” – humorystyczny wywiad dotyczący czytania książek, ich różnych gatunków oraz twórczości pana Beręsewicza. Chłopcy poradzili sobie znakomicie, wykazując się wiedzą, odwagą i poczuciem humoru.
Całe wydarzenie było bardzo udane, ciekawe i pouczające. Takie chwile najlepiej pokazują, że literatura potrafi łączyć ludzi, inspirować młodych czytelników i pozostawiać po sobie coś naprawdę ważnego.



